למה דווקא למצוא דילים זולים לים המלח?

האזורים המתויירים ביותר בישראל נמצאים באזור הצפון (הגליל, רמת הגולן), הדרום (אילת כמובן) – ואזור ים המלח. בניגוד לשתי האפשרויות שהוזכרו לעיל, אזור ים המלח נמצא רק במרחק של כשעה נסיעה מאזור המרכז והשרון, ורק כחצי שעה של נסיעה מירושלים. עוד בניגוד לחופשות בצפון או בדרום, נופש של שישי שבת באזור ים המלח כולל בעיקר פינוקים והרבה פחות אטרקציות: חופשה בים המלח תכלול בוודאי ביקור לחופי הים הנמוך ביותר בעולם, פינוקים בספא, אוכל טוב, אולי קצת הופעות ואירועים מטעם המלון, שופינג בחנויות שבקרבת מקום – וזהו. מכל הטעמים האלה, חופשה בים המלח היא מושלמת ל"בריחה" קצרה של סוף שבוע או כמה ימים, ובשל העובדה שאפשר למצוא דילים לים המלח של שישי שבת, במחירים אטרקטיביים במיוחד – מי שמחפשים יומיים של טעינת מצברים, פסק זמן רומנטי עם בן או בת הזוג, לצד הרבה פינוקים לגוף ולנשמה – הבחירה דווקא בים המלח היא לא פחות מאשר הבחירה המושלמת.

כידוע, בתי מלון אשר נשארו בהם חדרים פנויים לתאריכים קרובים, יבחרו במקרים רבים לבצע הורדת מחירים על מנת לאייש אותם בנופשים – כאן חשוב לציין, שאם החלטתם לחפש חופשה בים המלח ברגע האחרון בים המלח אתם לוקחים סיכון מסוים – יכול להיות שלא יישארו חדרים פנויים במלונות הטובים וגם לא תמיד תתבצע ירידה משמעותית במחירים, אבל, יהיו גם מקרים שההחלטה הזאת כן תשתלם ואפילו תסדר לכם הוזלה משמעותית.. (בכל מקרה, האחריות היא עליכם)

נופש באזור ים המלח כולל בעיקר פינוקים

מבצעים לים המלח: דרכים נוספות להוזלת החופשה

אז מלבד ניסיון להזמין חופשה מתחילת השבוע לסופו של אותו השבוע או אפילו מהיום למחר, יש פעולות נוספות בהן תוכלו לנקוט על מנת להוזיל חופשה בים המלח:

  • להתמיד בחיפושים – הוזלה במחיר האירוח במלון בים המלח יכולה לקרות מהרגע לרגע ובדיוק באותו קצב בו המחירים יורדים הם יכולים גם לעלות חזרה. לכן, ההמלצה היא להתמיד בחיפושים – בסך הכול מדובר בכניסה לאתר אינטרנט, כך שאין שום בעיה לעשות זאת גם מספר פעמים ביום.
  • לשחק עם התאריכים – במקום חמישי-שישי-שבת, נסו שישי-שבת-ראשון או קומבינציות אחרות. קחו בחשבון שככל שאתם יותר גמישים לגבי התאריכים, כך יעלו הסיכויים שלכם למצוא מחירים אטרקטיביים. 
  • להתפשר – אז נכון שחופשה האופטימאלית בים המלח היא כזאת בבית מלון מפנק עם ספא ואטרקציות. אבל לעיתים, תגלו שאם תתפשרו מעט ברמת המלון או במה שהוא כולל, תוכלו להשיג הוזלה משמעותית. אפשרות נוספת היא להתפשר לא על המלון אלא על מועד החופשה – בתקופות בהן הביקוש נמוך יותר המחירים אטרקטיביים יותר. 
  • לחפש הנחות/ הוזלות – נסו לחפש מלון במספר אתרים שונים – לעיתים, תגלו פערי מחירים משמעותיים בין אתר אחד לשני. מעבר לכך, יש גם אתרים ומועדוני חברים למיניהם אשר יאפשרו לכם ליהנות מהנחות, כדאי לנסות ולבדוק גם את האפשרות הזאת.

 

אופציות למצוא דילים לים המלח ברגע האחרון

כידוע, אזור ים המלח מושך אליו לא מעט תיירים, הן מישראל והן מחו"ל. במקום יש לא מעט בתי מלון, בתי הארחה, צימרים ומקומות אחרים בהם ניתן להתארח. למרות שהרבה פעמים קשה למצוא דילים ברגע האחרון, אזי שישנם מקרים בהם זה אפשרי, ויתרה מזו, ניתן גם למצוא מבצעים לים המלח שיוזילו באופן משמעותי את עלויות העסקה.

אופציה אחת – להשתמש בכמה שיותר כלים לחיפוש מבצעים לים המלח. קרי, לא להסתפק באתר האינטרנט ספציפי וגם לא בהכרח לפנות אל סוכנות מסוימת. יש להשתמש בכמה שיותר כלים, כך נגדיל את הסיכוי למצוא מבצע או דיל משתלם.

אופציה שנייה – להרחיב את אזור החיפוש. באופן טבעי, אנחנו נרצה לחפש אופציות קרובות לים עצמו, אך אם נרחיב את המעגל, יש סיכוי גדול יותר שנמצא דילים לים המלח ברגע האחרון, גם אם לא מדובר בבית מלון או צימר שיושב על החוף.

אופציה שלישית – לבחור תאריכים מתאימים לדילים. אם נחפש דיל בחג, יהיה לנו מאוד קשה למצוא, הן בגלל הביקוש והן בגלל העובדה שבתקופה זו המחירים לא יורדים, אלא עולים. לעומת זאת, בתקופות שנחשבות פחות תיירותיות, בפרט באמצע השבוע, אז יש יותר סיכוי למצוא דילים לים המלח ברגע האחרון. אז עלינו לקחת את הסיכוי שנצטרך להפסיד ימי עבודה.

אופציה רביעית – להשתמש בחברויות ומועדונים. אנשים שעובדים בארגונים שונים, יכולים למצוא עבור חופשה ים המלח דילים זולים מטעם הארגון בו הם מועסקים. רצוי לבחון את האפשרויות ולהחליט מה מתאים לכם.

 

לקבל את ההחלטה הנכונה

בסופו של דבר, חשוב לזכור שישנם לא מעט מקרים בהם שווה יהיה לכם לשלם קצת יותר, בכדי ליהנות מתנאי אירוח מפנקים במלון איכותי בים המלח וממענה מלא על הדרישות והצרכים שלכם מאותה החופשה.

 

אם אתם לא מפונקים…

יחד עם זאת, אם אתם לא מפונקים או אם אתם מוכנים להיות ספונטניים במיוחד, או אם אתם גמישים בזמנים, אין כל ספק שבאמצעות חיפוש מקיף תוכלו ליהנות מחופשת החלומות בים המלח במחיר אטרקטיבי.

 

חסכון מעבר לאופציה של דילים לים המלח ברגע האחרון

מלבד הדיל עצמו, הרי שאנחנו יכולים למצוא דרכים נוספות כיצד לחסוך בעלויות, כך שהחופשה תשתלם לנו, למשל:

  • למצוא דרכים כיצד לחסוך בעלויות הנסיעה עצמה
  • חסכון בבילויים, מסעדות וכדומה
  • לתכנן טיולים באזור באופן עצמאי ולא באמצעות מדריך או חברת נסיעות
  •  לבחור בית מלון טוב אך לא יקר, ולבחון דרכים כיצד אפשר להוזיל את עלויות הדיל עוד יותר.